Platba kartou online

Je bezpečné platiť online kartou?

Na takúto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Vždy sú tu riziká. Jediné na čo sa môžete spoľahnúť pri platení online kartou je meno firmy, ktorej sa chystáte platiť online kartou.

Ak poznáte našu firmu, poznáte aj náš zodpovedný prístup k zákazníkom a ten je aj v tomto prípade zárukou Vašej bezpečnosti.

V našom eshope ponúkame možnosť platiť kreditnou alebo debetnou kartou pomocou platobnej brány spoločnosti Braintree (ktorá je vlastnená spoločnosťou Paypal). Braintree (Paypal) je veľká nadnárodná firma, ktorá denne spracúva obrovské množstvo online transakcií. Paypal sa venuje online transakciám už od ranných počiatkov internetu – od roku 1998. Všetky online transakcie a Vaše osobné údaje sú zabezpečené rovnako, ako sú zabezpečené údaje v akejkoľvek renomovanej banke. Spojenie medzi Vami, našou stránkou a Braintree bránou je šifrované – nehrozí teda, že by sa k Vašim osobným alebo platobným údajom dostal niekto cudzí. Ak napriek tomu radšej nechcete platiť online kartou, môžete u nás využiť aj platbu bankovým prevodom.

OK, ako teda zaplatím kartou?

Je to veľmi jednoduché – na každej kreditnej alebo debetnej karte sú 3 hlavné údaje, ktoré potrebujete v online svete.

Sú to:

  1. Číslo kreditnej karty
  2. Mesiac a rok expirácie karty
  3. Bezpečnostné číslo karty (CVV), ktoré je na zadnej strane karty, zvyčajne pri Vašom podpise

Tieto údaje stačí opísať do pripravených políčiek pri vypĺňaní objednávky:

payment-method-cards

Následne, po kliknutí na tlačítko „Potvrdiť objednávku a zaplatiť“ sa presunú peniaze z Vašej karty na náš Braintree účet.

 

Prečo je vlastne dobré platiť kartou?

Platba kartou je najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako zaplatiť v online svete. V porovnaní s bankovým prevodom sa peniaze presunú okamžite (netrvá to rádovo dni, ale sekundy) a nemusíte sa nikam zložito prihlasovať – stačí opísať tri spomínané čísla a je to.

To, že sa peniaze presunú okamžite má samozjreme za výhodu aj rýchlejšie vybavenie Vašej objednávky. Takéto objednávky vybavujeme do 24 hodín. Pri bankovom prevode vybavujeme objednávky až po pripísani peňazí na náš účet, čo môže trvať rádovo niekoľko dní v závislosti od bánk, sviatkov a iných okolností.